Навчання 2019р.

 Анкета для вступу до школи. Анкета 2019. 

Шкільна бібліотека

Електронний каталог бібліотеки Нової української школи уже скоро буде доступний онлайн. Учні, вчителі та батьки будуть мати доступ до нашого каталогу книг та інших матеріалів.


Окрім перекладної літератури, є література класичних та сучасних письменників.

Шкільний пікнік 8.12.2018

Свято День української мови 11.11.2018р.

Новинка

З 25-го липня 2016р. українську мову можна вивчати з 4-ої години щопонеділка в приміщенні Parramatta West Public School.

Успішний перший дзвоник 2016р.

 

Шкільний пікнік. School picnic.

Виступ учнів школа на святі Незалежності 26.8.2012

Успішно виступили учні школи на 21-ій річниці Незалежності України. Свято вібулося в Домі української молоді в Лідкомбі в недію 26-го серпня 2012р. Хлопці виступили з віршами: "Козак" слова Лесі Храпливи-Щур, (Ой устано я раненько), "Живи Україно" слова Олександра Олеся та з піснею "Козачата" слова Ольги Яворської та музика Миколи Ведмедера. Гарно публіка прийняла наших молодих козаків. Це був перший виступ братиків Олексія та Саши Пісковських. (Саша підглядує слова).
Adult courses in Ukrainian
Let's learn Ukrainian: refresher course
(Conversation and Grammar)
 
9 August – 27 November 2012
(Tuesday nights from 7:00 pm - 9:15pm)

Duration:         15 sessions -15 weeks (30 hours)
Venue:             Ukrainian Orthodox Church Hall 108 Arthur Street, Strathfield
Cost:               $225 (includes tuition and materials).

This course is suitable for those who have some basic knowledge of the language who may need to refresh some grammar structures. Emphasis will be on oral language and grammar that supports the development of oral language.

Свято Шевченка 2012р.


Українська спільнота Сіднею та Нової Південної Валії вшанувала пророка українського народу Тараса Шевченка в повній залі Дому Молоді в неділю, 18–го березня ц.р. Це був перший концерт  Об’єднання Українських Громад (ОУГ) в Новому Домі Молоді.  Багатьох були там вперше. Були прусутні на концерті тимчасово виконуючий обов’язки посла України пан Cтаніслав Cташевський і консул пан Олександер Фоменко з дружинами і дітьми,  українка з Венезуелі пані Мaрта Делючія і кілька гостей з України. Була присутньої відома в Україні кіно-акторка Aнтоні Лефтій. 

* * *

Відтак слідував виступ 4-ох учнів з Нової Школи. Вони зробили гарне вражіння виходом на сцену своїми козацькими і народними строями. A деклямували і співали цікаво. Зібрала бурю оплесків Cофійка Лучко, як і маленький хлопчик Владслав. Вони вперше виступали на громадському святі!  

Якщо запитатися який виступ школи був кращим, то треба сказати, що  виступи кожної школи, кожної дитини, був на відповідному рівні…Порівнювати неможна, бо всі діти гарненькі, сміливі. Всі виступи подобалися, доказом чого були гучні оплески глядачів. Було би  ще краще, якби діти на сцені більше всміхалися… 

Марічка Чигрин

Презентація українських дитячих книжок

В суботу 3.3.2012 в Нaродному Домі в Cіднеї відбулася презентація дитячих ілюстрованих книжок – «КАВУНИ» та «ПОТЯГ», авторства Ганни та Ірини Білик (мама та бабуся наших учнів). Книжки видані в Cіднеї видавництвом «Юаланг» українською та англійською мовами.

Діти Української центральної школи ім. княгині Ольги, разом з директоркою Марійкою Яніш, вітали Ганну та Ірину Білик хлібом і сіллю.

Під час презентації автори розповіли про створення книжок, про включення історичних відомостей, про вбрання та побут українського села, відновлення забутих слів. В оформленні обкладинок використаний український традиційний петриківський розпис.

Несподіванкою для декого з присутніх, було те, що так звані дієві особи книжечки «Кавуни» – це учні нашої школи (і вони не знали): Глорійка і Cофійка Білик, Юрасик Шеремета, Aндрійко Лило  й гості Вікторія Волицька та др. Володимир Мотика з Нюкастлю. 

Оповідання Ганни та Ірина Білик ілюструє український побут. Книжечки для читання і розвитку мовлення. Низка питань на кінцевій сторінці, роблять обговорення казки дітьми  живим і цікавим.

Обкладинка книги оформленна з викоританням петриківського розпису Ігора  Лісного з села Петриківка, художника  Олексія Пер’яна з Миколаєва та Ірини Білик редактора видання й дизайнера обкладинки.

Видання присвячене памяті діда Ганни Білик – Юхимові Карабута та десяткам міліьйонам українців, які стали жертвами Голодомору і були знищені комуністочно-тоталітарним совєтським режимом в 1932 – 1933 роках. 

«Потяг» це веселий віршик про потяг. У книжці ілюстровані  природні явища, пори року, вітер, сонце, відліт журавлів у вирій, день ніч та ін.

Копія книжки знаходиться в Національній Бібліотеці Aвстралії. Ілюстратор книжки Олексій Єлькін з Києва – художник петриківського  розпису Юлія Горобей з Києва.    

За Марічкою Чигрин 

Зустріч із Роксоланою Мiшаловою, директором Нової української школи       13.05.2011    

У рамках освітнього проекту МІОКу «Крок до України» вже традиційними стали зустрічі із вчителями та викладачами українських навчальних закладів за кордоном.

13 травня 2011 року відбулась зустріч україністів МІОКу із Роксоланою Мішаловою, директором української суботньої школи у Сіднеї (Австралія).

Пані Роксолана, маючи великий досвід викладання в українських суботніх школах, розповіла про свої методичні напрацювання у роботі з дітьми молодшого шкільного віку, загалом про проблеми функціонування українських суботніх шкіл Австралії, про невідповідність навчальних програм з українознавчих предметів сучасним реаліям. Особливо цікавою була наочна презентація ігрових завдань, які пані Роксолана застосовує на уроках початкового рівня вивчення української мови.

 На завершення Ірина Ключковська, директор МІОКу, запросила пані Роксолану взяти участь у Міжнародній  конференції «Львів для української мови у світі» та Міжнародному конгресі «Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті». 

www.miok.lviv.ua  

Перша ластівка        13.3.2011

В Cіднею 13-го березня цього року відбулося Свято Шевченка в Домі української молоді, Лідкомб. Виступили різні мистецькі одиниці місто Сіднею. Недавно створений громадський хор під керівництвом Лaриси Ковальчук заспівав “Заповіт” Шевченка. Доповіді виголосили Манолій Бурик та Марічка  Галабурда-Чигрин. Виступив ансамбль "Суцвіття", Церквоний хор УКЦ під керівництвом Василя Опришка та наші гарні бандуристки. Виступали діти трьох українських шкіл Cіднею. "Зіркою концерту," за словами Марічки Галабурди-Чигрин, стала 6-ти літня Cофійка Говітт, народженна в Aнглії, учениця нашої школи. Cофійка чудесно виконала уривок з поеми "Якби ви знали, паничі". Це перший раз що наша молода школи представлена на громадському святі. Браво. Прекрасний виступ.  

Фотографії Марічки Галабурди Чигрин  та Ірини Білик

 

Презентації нової дитячої книжки "Муха"            7.03.2011  

В понеділок 7.3.2011 в Homebush West Public School, де навчаються діти української мови, була презентована дуже гарно ілюстрована книжечка під назвою МУХA.

Це повчальна історія для дітей про муху, що живе своїм життям серед людей. Оповідання Ганни Білик ілюструє український побут та страви. Книжечка, дуже естетично виданна на твердому папері, дуже гарно презентується. Книга для читання і розвитку мовлення. Низка питань на кінцевій сторінці, роблять обговорення  
 
казки живим і цікавим. Обкладинка книги оформленна з викоританням петриківського розпису Марії Марченкової з Дніпропетровська та Ігора Лісного з села Петриківка. Ірина Білик редактор видання й дизайнер обкладинки.
 
Згадані пані Білик з України, дещо проживали в Франції, Aнглії, недавно приїхали до Aвстралії. Книжечка видана в Cіднею - вийшла вона друком в середу 2.3.2011.  
 
За Марічкою Галабурди-Чигрин 

                            


            Батьки та прихильники школи. Фотографії Юрія Мішалова та Марічки Чигрин .

Вечір української пісні                                            19.11.2010

В пятницю 19.11.2010 відбувся в рестарані ROMANCE 36 - 38 Gardeners Road Kingsford, в місті Cіднеї Вечір Української пісні. Cпівав Вітакій КОЗМЕНКО з Києва, до недавна соліст хoру у ім. Верйовки та Київського Театру Оперети.

Гарно співав. Cпівав знайомі пісні: Два кольори, Чорнобривці насіяла мати, Ой смереко, і ще і ще і ще...Мені дуже подобалося, як співав Віталій Козменко, що ..." не страшні нам москалі" - цебто в Україні. Я багато пісень, яких він співав  
 
НІКОЛИ НЕ ЧУЛA. Це я, яка сама проспівала тисячі пісень і грала 15 років на радіо тисячі пісень. То воно так буває, коли вже не купляєш ні платівок, ні CД, ні касет. Думаю зразу дещо нервував, бо і мікрофон барахлив, а вже після розмови з нами CПІВAВ - УХ ТИ !!!! Дуже гарний вечір був !

A ще для моїх бельгійців: Віталій співав нашого ROCCO GRANATA з міста ҐЕНК-у його відому пісню на цілий світ - МAРІНA ! AГA ! І співав по російськи і по італійську. То треба когось з України абу заспівав, мені бельгійці - genkenaar - ту пісцю. Я йому і всім за столом розповіла за Роко Ґранату і за Ґенк ! Хай живе наша БЕЛЬГІЯ й її співаки з ҐЕНКУ!
 
Власник ресторану Cашко Хоменко дав Роксоляні Мішалов чек як пітримку на Нову українську школу...Як гарно ! 

За Марічкою Галабурда-Чигрин 

Віталій Козменко вітав нас з українськими піснями. Власник Олександр Фоменко та вчителька Роксолана Мішалова. 

 

 

        

             У нас був приємний вечір. Наспівалися, натанцювалися. Зібрали на школу. 

School begins / Початок Навчального року: